1 » 2 » Świece dymne - sklep - owy mini poradnik3

Promocje

Producenci

Kontakt

 • Sklep Wielobranżowy Raj Maria Cydejko
  NIP: 951-212-81-04
 • E-mail:sklep@superfajerwerki.com.pl
 • Telefon(+48) 606-814-942
 • Godziny działania sklepuul. Zapłocie 10, GODZINY OTWARCIA: poniedziałek-piątek - godz. 10-18, sobota - godz. 10-16

Świece dymne - sklep - owy mini poradnik

Data dodania: 09-06-2015

Świece dymne – sklep-owy mini poradnik dla kupujących

 

W związku z dużym zainteresowaniem i wieloma pytaniami kierowanymi od naszych klientów postanowiliśmy przybliżyć Państwu te produkty i stworzyć krótki poradnik dotyczący właśnie świec dymnych. W przeciągu kilku lat sprzedaży sami dowiedzieliśmy się od naszych nabywców jak szerokie zastosowanie mogą mieć dymy i jak niebywałe mają Państwo pomysły w związku z ich zastosowaniem :)
 

Czym jest świeca dymna?

Świeca dymna nazywana dymem lub zasłoną dymną czy racą dymną to nic innego jak mieszanka pirotechniczna zawierająca najczęściej chlorany i azotany potasu połączone z odpowiednimi składnikami odpowiedzialnymi za kolor dymu. Wszystko to zamknięte jest w szczelnej (najczęściej tekturowej) tubie lub puszce, zakończonej zapłonnikiem.
 

Jak odpalić świecę dymną?

Dymy możemy podzielić ze względu na sposób ich odpalania:

 • lontowe – najpowszechniejsze w zastosowaniu, po odpowiednim ułożeniu na podłożu podpalamy lont i oddalamy się na bezpieczną odległość,

 • granaty dymne – (bezogniowe) odpalane za pomocą dołączonej zawleczki, po jej wyciągnięciu odrzucamy granat na wskazaną odległość,

 • zapalnikowe – (bezogniowe) – odpalane poprzez potarcie zapalnika dołączoną w tym celu potarką
   

Czy można trzymać świecę dymną w ręku?

Efektem spalania się mieszanki dymotwórczej jest dym oraz wytworzone ciepło. W związku z tym nie należy trzymać odpalonej świecy w dłoni, gdyż grozi to poparzeniem. Zawsze istnieje ryzyko wybuchnięcia świecy dymnej (choć rzadko zdarzają się takie przypadki). Zachowajmy więc wszelkie środki bezpieczeństwa i postępujmy zgodnie z załączoną instrukcją.
 

Jakie zastosowanie ma świeca dymna?

Jej głównym celem jest pozoracja, stworzenie zasłony dymnej, ale jak się okazuje ma ona jeszcze wiele innych możliwości zastosowań:

 • pozoracja pola walki w grach militarnych, grach typu ASG, paintball,

 • tworzenie scenografii rekonstrukcji historycznych, odtwarzanie widowiskowych bitew,

 • przy tworzeniu scenografii planów filmowych, zadymianie terenu, imitowanie wybuchów,

 • tworzenie plenerów dla zdjęć, sesji fotograficznych,

 • szkolenia przeciwpożarowe straży pożarnej,

 • szkolenia z zakresu bezpieczeństwa,

 • ćwiczenia wojskowe,

 • sprawdzanie drożności wentylacji,

 • oprawa meczy sportowych, rajdów i igrzysk,

 • oraz inne indywidualne pomysły :)
   

Czy można stosować świece dymne wewnątrz pomieszczenia?

Dymy, które są w naszej ofercie należy stosować wyłącznie na zewnątrz pomieszczeń. Pamiętajmy również iż świece dymne kolorowe mogą zostawić kolorowy osad na podłożu i ścianach. Przed odpaleniem warto zabezpieczyć fragment podłoża przed pobrudzeniem lub zapaleniem się podłoża.
 

Jaką wybrać świecę dymną?

Jest to najczęściej zadawane pytanie przez naszych klientów. Odpowiedź brzmi: to zależy do czego chcecie ją Państwo użyć i jaki efekt uzyskać. W naszym sklepie podzieliliśmy dymy na trzy podkategorie: mocne, średnie oraz słabe. Dymy mocne są najczęściej wybierane przez jednostki zajmujące się szkoleniami pożarowymi, szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa, ćwiczeniami wojskowymi oraz te osoby, które chcą stworzyć naprawdę mocną zasłonę dymną czy realistyczną scenografię wojenną. Średnie dymy wybierane są najczęściej do zdjęć, gier paramilitarnych, imprez plenerowych. Dymy o małej mocy dymienia przeznaczone są dla tych, którzy nie potrzebują spektakularnego efektu zadymienia np. przy sesjach zdjęciowych.
 

Dymy białe, czarne czy kolorowe?

Białe i czarne dymy stosowane są wtedy, gdy chcemy uzyskać naturale efekty np. imitacja pożaru, dym po stoczonej bitwie. Białe dymy stosujemy również przy sprawdzaniu drożności wentylacji (nie brudzą). Kolorowe zaś nabywane są przez fotografów, performerów, organizatorów imprez.
 

Dymy lontowe, zawleczkowe czy zapalnikowe?

Najbardziej popularne są świece dymne odpalane na lont. Są niedrogie i łatwe w obsłudze. Jednakże dla miłośników gier militarnych istotny jest fakt posiadania przez świecę dymną zawleczki, która w szybki sposób umożliwi stworzenie zasłony dymnej, nie korzystając z zapałek. W tym celu służą granaty i ekrany dymne. Najbardziej skomplikowane wydają się dymy odpalane poprzez potarcie zapalnika. Tyczy się to szczególnie mocnych dymów typu MEWA czy świeca dymna poligonowa. Jednakże po przestudiowaniu dokładnie instrukcji okazuje się, że procedura odpalania nie jest aż tak trudna i dodatkowo obywa się bez zapałek czy zapalarki.
 

Jaki jest czas dymienia świec dymnych?

Czas zależy od wielkości świecy dymnej, zawartości substancji dymotwórczej oraz od koloru. W naszym sklepie znajdziecie Państwo dymy, które dymią od kilku sekund (kulki dymne) do nawet 5 minut (świeca dymna poligonowa). Każdy produkt w naszej ofercie ma zawarty w opisie czas dymienia.
 

Jaki wpływ mają warunki atmosferyczne na dym z odpalonej świecy?

Dymy najlepiej odpalać w dzień bezwietrzny oraz bez opadów. Wówczas efekt utrzymuje się znacznie dłużej, a dym wydobywa się w kierunku pionowym lub poziomym, w zależności od ułożenia tuby. Duży wiatr powoduje, iż dym szybko znika.
 

Zapraszamy do naszego działu ze świecami dymnymi: http://www.superfajerwerki.com.pl/swiece-dymne-c-15.html


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep oferuje produkty dla osób dorosłych !
Na tej witrynie znajdują się produkty pirotechniczne przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią - opuść tę stronę!
Wejdź do sklepu Zrezygnuj