1 » PETARDY2

Promocje

Producenci

Kontakt

  • Sklep Wielobranżowy Raj Maria Cydejko
    NIP: 951-212-81-04
  • E-mail:sklep@superfajerwerki.com.pl
  • Telefon(+48) 606-814-942
  • Godziny działania sklepuul. Zapłocie 10, GODZINY OTWARCIA: poniedziałek-piątek - godz. 10-18, sobota - godz. 10-16

PETARDY

PETARDY - sklep z fajerwerkami Warszawa

 

Petarda (niem. „petarde”) to jeden z najprostszych produktów pirotechnicznych stosowanych przez miłośników sztucznych ogni. Jej głównym zadaniem jest imitowanie wybuchu, któremu zazwyczaj towarzyszy duży huk, błysk i dym. I takie główne efekty daje właśnie petarda.

Istnieje kilka klasyfikacji petard. Możemy między innymi rózróżnić je ze względu na użytkowników: amatorskie i wojskowe; ze względu na budowę korpusu: kuliste i cylindryczne, ze względu na efekty: petardy hukowe, hukowo-błyskowe, błyskowe itp. Najbardziej powszechny natomiast jest podział na:

  • petardy lontowe (naziemne)

  • petardy draskowe,

  • petardy karabinkowe (łańcuszkowe) 

Petardy stosowane do użytku cywilnego zabudowane są z tekturowej tuby, wypełnionej mieszanką pirotechniczną. W skład mieszanki najczęściej wchodzi czarny proch (zawiera węgiel, siarkę i azotan potasu) lub proszek błyskowy. By uzyskać efekt rozbłysku stosuje się niekiedy aluminium.

Sposób użycia petardy jest całkiem prosty, natomiast wymaga zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa. Petardę lontową odpalamy oczywiście poprzez podpalenie lontu. Ale zanim to uczynimy należy ułożyć ją na stabilnym podłożu. Po odpaleniu szybko się oddalamy w bezpieczne miejsce. Petardy draskowe podpalamy w dłoniach pocierając koncówkę petardy o draskę. Następnie szybko odrzucamy ją na ziemię i oddalamy się. Karabinki to zazwyczaj wielokrotna seria wybuchów niewielkich petard połączonych ze sobą łańcuszkiem lontu. Aby je odpalić kładziemy je na ziemi, podpalamy lont i szybko odchodzimy.

Jeśli petarda nie wybuchnie, nie wolno jej podnosić, ani pochylać się nad nią. Dopiero po upływie kilkunastu minut można podejść i wadliwą petardę sprzątnąć.

W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów petard. Jedną z najmocniejszych jest powszechnie znana petarda hukowa Achtung oraz Super Cracker. Ciekawą pozycją są również petardy draskowe dwu i trzystrzałowe, które przy odpaleniu generują podwójny lub potrójny huk.

Można je zamówić przez sklep internetowy lub telefonicznie. Dostawa kurierem lub odbiór osobisty w naszej siedzibie w Warszawie.

Więcej na temat petard przeczytasz w naszym mini - poradniku: http://www.superfajerwerki.com.pl/petardy-sklep-owy-mini-poradnik-n-2.html


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep oferuje produkty dla osób dorosłych !
Na tej witrynie znajdują się produkty pirotechniczne przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią - opuść tę stronę!
Wejdź do sklepu Zrezygnuj